Çok hızlı büyüyen SUV pazarı dolayısıyla Ford, EcoSport’u Kuzey Amerika’da da satma kararı aldı. Bugün tanıtılan yeni Ford EcoSport (USA Spec) karşınızda…

Ford’un Yeni Modelleri Bölgelere Göre Daha Özel Üretilecek

B segmenti SUV olan EcoSport artık Amerika’da. Gelecek yıl sonunda Avrupa pazarı için üretimi Romanya’ya çekilecek ve ülkemizde buradan ithal edilecek. Burada yazılan özelliklerin bir kısmı Avrupa pazarında sunulmayabilir veya fazlası söylenmemiş olabilir, detaylı bilgi için Avrupa tanıtımını beklemeniz gerekmektedir.

Ford EcoSport

Amerika’da on dış renk ve dört ayrı donanım ile satışa çıkacak olan model yedi ayrı ambiyans aydınlatma seçeneğine de sahip.Yana doğru açılan bagaj kapağı ise tüm seride standart olarak geliyor.

HARMAN akustik mühendisleri tarafından geliştirilen premium B&O PLAY müzik sistemi Titanium donanım seviyesiyle birlikte standart olarak sunuluyor. Sistem 10 hoparlörlü ve 675-watt gücünde.

SES versiyonu (Sport) dört çeker sistemine (4WD), spor süspansiyona ve direksiyona, özel iç mekan çeşitliliğine sahip.

Ford EcoSport

EcoSport, 8 inç boyutunda yüksek çözünürlüklü ve dokunmatik ekranlı SYNC 3 eğlence sistemine sahip. Ford’un yeni eğlence sistemi, Apple CarPlay™ ve Android Auto™ sistemlerini de destekliyor. EcoSport, hızlı şarj edebilen iki adet USB portuna sahip ayrıca 12 volt çıkışını da bünyesinde barındırıyor.

Amerika’da 1.0L EcoBoost ve 2.0L benzinli motorlara sahip. 2.0L motor ile 4WD standart olarak gellyor ve her iki  motor otomatik şanzıman ile sunuluyor. Avrupa pazarı için 1.5 TDCI dizel ünitenin de olacağını şimdiden söylemek mümkün.

Yeni EcoSport’un iç mekan izlerini tamamen yenilenmiş Fiesta’da görebiliriz, yeni dokunmatik ekran konumu, klima kontrol ünitesi vb gibi. Yeni Fiesta tanıtımına sadece iki hafta kaldı.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

1 Yorum

  1. Kadir Hakan tarih

    Ford un land roveri gecici sure elinde tutmasinin meyveleri yavas yavas geliyor. Freelander a ciddi bir rakip gelmis. Edge de de range rover havasi var. Discovery in rakibi icinde explorer i yenilerler gibi geliyor 🙂 ama rakip cikartamayacaklari tek sey efsane defender olsa gerek 🙂 defender ve g klasse suv piyasasinin Adem ve Havva’si gibi….

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.