Ford bugün, elektrikli binek araçlara geçiş ve ticari araç işini önemli ölçüde büyütme ve elektriklendirme taahhüdü ile Avrupa dönüşümünde önemli bir adım atıyor.

  • Ford, 2026 ortasına kadar Avrupa’daki binek araçlarının %100’ünün sıfır emisyon özellikli, tamamen elektrikli veya plug-in hibrit seçeneğinin olacağını söylüyor; 2030’a kadar tamamen elektriğe geçiliyor.
  • Ford’un Avrupa’daki ticari araçları da 2024 yılına kadar %100 sıfır emisyon özelliğine sahip, tamamen elektrikli veya plug-in hibrit seçeceği olacak; 2030 yılına kadar ticari araç satışlarının üçte ikisinin tamamen elektrikli veya plug-in hibrit olması bekleniyor.

Ford Avrupa Geleceği | Kârlılık, Verimlilik, Elektrikli Araçlar ve SUV

Ford Mustang Mach-E ve Ford E-Transit

Ford bugün, 2026 ortasına kadar Ford’un Avrupa’daki binek araç yelpazesinin yüzde 100’ünün sıfır emisyon özellikli, tamamen elektrikli veya şarja takılabilir hibrit seçeneğinin olacağını ve 2030 yılına kadar tamamen elektrikli olacağını taahhüt etti. Benzer şekilde, Ford’un tüm ticari araç yelpazesi, 2024 yılına kadar sıfır emisyon özellikli, tamamen elektrikli veya şarja takılabilir hibrit seçeneği olacak ve Ford’un ticari araç satışlarının üçte ikisinin 2030 yılına kadar tamamen elektrikli veya plug-in hibrit olması bekleniyor.

Ford’un ticari araç işinin büyümesini hızlandırmak

Ford, 2020 yılında Avrupa’nın lider ticari araç satış markası olarak art arda altıncı yılını gerçekleştirdi. Ford’un güçlü ticari araç işindeki büyüme, yeni ürün ve hizmetlerle desteklenen, geniş bir ticari araç dönüştürücü ortakları ağıyla çalışan, Ford’un Volkswagen ile stratejik ittifakı ve uygun maliyetli araç geliştirme ve tedarik sağlayan Ford Otosan ortak girişimiyle Avrupa karlılığının anahtarı durumunda.

Ticari araç işinde daha fazla büyümeyi sağlamak, müşterilerle birlikte geliştirilen ve müşteri deneyimini geliştirmek ve işletmelerinin gelişmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bağlantılı hizmetler etrafında inşa edilmiş bir ekosistem olacak.

Ford ve Google, kısa süre önce, veri odaklı fırsatları teşvik etmek için yeni bir ortak çalışma grubu olan Team Upshift’in kurulduğunu duyurdu.
Detaylar: Ford, Modernizasyonu Hızlandırmak İçin Google ile İşbirliği Yapıyor

Ford Köln 1 milyar dolarlık yatırım

Ford’un tamamen elektrikli bir geleceğe doğru ilerlemesine öncülük etmek, Avrupa’nın en büyük üretim merkezlerinden biri ve Ford Avrupa’nın evi olan Almanya’nın Köln şehrindeki araç montaj tesisini modernize etmek için 1 milyar dolarlık yeni bir yatırımdır. Yatırım, mevcut araç montaj operasyonlarını, Ford’un Avrupa’daki ilk tesisi olan elektrikli araçların üretimi için Ford Köln Elektrifikasyon Merkezine dönüştürecek.

Ford ayrıca, Avrupalı ​​müşteriler için ilk Avrupa montajlı, seri üretim tamamı elektrikli binek aracının 2023’ten itibaren tesiste üretileceğini ve burada montajlanacak ikinci bir tamamen elektrikli araç potansiyeli bulunduğunu doğruladı.

Ford elektrifikasyon planı ve Köln sahasının dönüşümü ile ilgili ek ayrıntılar önümüzdeki aylarda paylaşılacak.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.