Yolcu taşıyan lüks kardeşi tanıtılmıştı şimdi sıra emekçi kardeşte; 2018 Makyajlı Ford Transit Custom

  • Ford Transit Custom, cesur yeni tasarım, tamamen yeni kabin içi ve gelişmiş yakıt verimliliği için ECOnetic serisi ile birlikte karşımıza çıkıyor.
  • Efsanevi Transit verimliliği, 148 g/km CO2 emisyonu sağlayan ECOnetic varyantı tarafından desteklendi; Yeni EcoBlue dizel motor serisi ile, altı ileri otomatik vites seçeneği de mevcut.
  • Yeni kabin, sınıfının önde gelen istifleme, gelişmiş konfor ve ergonomi ile ideal mobil ofis alanı sağlıyor ayrıca SYNC 3 veya Akıllı Cihaz İstasyonu seçenekleri ile kolay bağlantı sunmakta.
  • Makyajlı Transit Custom, sürücülerin yasal hız sınırları içinde kalmalarına yardımcı olmak için -Ticaride ilk- Akıllı Hız Sınırlayıcı ve Çapraz Trafik Uyarısı ile Kör Nokta Bilgi Sistemi’ni içermektedir.
  • Yeni Transit Custom’ın üretimine 2017 sonunda başlanacak ve 2018 yılının başından itibaren teslimatların başlaması planlanıyor. Türkiye’de ise farklı bir plan olmayacaktır.
  • Sıfır emisyona uygun Plug-in Hybrid (PHEV) versiyonu ise 2019’da satışa sunulacak.

Motor Detayları -> Yeni Dizel Motor; 2.0 EcoBlue 

Yukarıda verdiğim linkteki bilgilere ek ECOnetic versiyon, 300 Serisi kısa dingilli van ile sunulmakta. ECOnetic versiyon, otomatik başlat/durdur, düşük yuvarlanma direnci lastikleri, Ford’un yenilikçi Hızlanma Kontrol özelliği ve 100 km/saat hız sınırlayıcı ile özel kalibrasyonlu 105 PS motora sahip.

Kabin içi tamamen yenilenmiş, akıllı cihazlar ve tabletler ile tüketici etkileşimlerinden etkilenen, kullanıcı odaklı bir düzen sunan Ford’un yeni iç tasarım felsefesine – Yeni Fiesta‘ya öncülük etti- dayanan bir gösterge paneliyle sunulmuş.

Tamamen yeni ekranlar ve kontrol panelleri, gelişmiş ergonomi ve kullanım kolaylığı için dizayn edilmiş ve yüksek serili modeller, tabletten esinlenilmiş 8 inç renkli dokunmatik ekranlı Ford’un SYNC 3 iletişim ve eğlence sistemine sahip. 8 inç dokunmatik veya 4 inç renkli ekran olmayan modellerde ise Akıllı Cihaz İstasyonu mevcut. USB ve 12 voltluk elektrik prizi, cihazların kolay şarjı için sürücünün önündeki üst eşya koyma haznesinde ve vites kolunun yanında bulunuyor.

Yüksek donanım seçeneklerinde LED gündüz farları ve güçlü HID Xenon farları mevcut.

SYNC 3 Detayları

Revize edilmiş köpük dolgusu ve yeni koltuk tasarımlarıyla, seyahat konforu ve koltuk desteği daha da arttırılmış. Döşeme malzemeleri kabin boyunca tamamen yenilendi, üstün kalite, dayanıklılık ve görünüme odaklanıldı.

Yeni Transit Custom, bir dizi gelişmiş sürücü yardım özelliğini sunuyor ve segmentinde yasal hız sınırı içinde kalması için maksimum araç hızının otomatik ayarlanmasını sağlayan Akıllı Hız Sınırlayıcıyı sunan ilk araç. Hız sınırı işaretlerini algılamak için Trafik İşareti Tanıma sistemini kullanıyor.

Yeni model ayrıca, sürücüleri, arkalarında geçebilecekleri bir araç park alanından geri çekilmesini uyaran Çapraz Trafik Uyarısı ile Kör Nokta Bilgi Sistemi sunuyor.

Bu yeni özellikler, Yaya Algılamalı Ön Çarpışma Yardımcısı acil fren sistemi, Şeritte Kalma Uyarısı, Yan Rüzgar Sabitleme ve Uyarlamalı Hız Sabitleme Kontrolü gibi Transit Custom için halihazırda mevcut olan kapsamlı teknolojilere ekleniyor.

Kombi M1 modellerinde arka havalı süspansiyon sistemi de unutulmamış; esnek, kontrollü ve tüm yük koşullarında yüksek seviye sürüş sunuyor.

 

Galeri

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.