Lincoln ve Rivian, Rivian’ın skateboard platformuna dayanan tamamen yeni, tamamen elektrikli bir araç geliştirmek için birlikte çalışacaklar.

Öncelikle bu bir sürpriz değil neden mi? 2019 Nisan ayında Ford, Rivian’a 500 milyon dolarlık yatırımını açıklamıştı.
  • Lincoln’in ürün momentumunu temel alan tamamen elektrikli araç, Lincoln’un Quiet Flight DNA’sını geliştirecek ayrıca gelişmiş ve sezgisel teknolojilere sahip olacak.
  • Bu sıfır emisyonlu elektrikli aracın tanıtımı, Aviator ve Corsair Grand Touring plug-in hibrit araçlarını içeren Lincoln’ün elektrifikasyon planını geliştiriyor. Detaylar için modelleri tıklayabilirsiniz.

Ayrıca: Ford Mustang Mach-e Tanıtıldı: Elektrikli SUV

Ayrıca: Ford ve Volkswagen Küresel İşbirliğini Genişletiyor

Lincoln Motor Company bugün Ford Motor Company‘nin Rivian’daki yatırımının bir parçası olarak daha önce açıklanan yepyeni bir elektrikli araç geliştirmek için Rivian ile birlikte çalıştığını duyurdu.

Lincoln, son üç yılda Corsair, Aviator ve Navigator’u içeren dört yeni SUV tanıttı. Yeni ürün serisi Lincoln’un küresel SUV satışlarının yıllık %7 büyümesine yardımcı oldu ve lüks otomobil üreticisinin 16 yıl içinde en iyi ABD SUV satışlarını sunmasını sağladı.

Lincoln serisine yeni bir lüks elektrikli araç ekledikçe, Meksika’daki Hermosillo Montaj Fabrikası’nın yeni Ford araçlarının üretimine hazırlanabilmesi için MKZ sedanının üretimi bu yıl sona erecek.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Otomobil Sever. Yıllardır yazıp/çiziyor ve artık çekiyor :)

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.